Žírečské brumláníčko

... putování na místa oceněná cenou Adolfa Heyduka pro památku nejvíce přátelskou ke zdravotně znevýhodněným ... mapa ʕ•ᴥ•ʔ

Zirec (1).jpg Zirec (2).jpg Zirec (3).jpg Zirec (4).jpg Zirec (5).jpg Zirec (6).jpg Zirec (7).jpg Zirec (8).jpg Zirec (9).jpg Zirec (10).jpg Zirec (11).jpg Zirec (12).jpg Zirec (13).jpg Zirec (14).jpg Zirec (15).jpg Zirec (16).jpg

Datum: 24.07.2019

Cena Adolfa Heyduka pro rok 2019

Na V.semináři Památky pro každého Liberec 2019 byla dne 26.4.2019 předsedou stálé senátní komise pro rozvoj venkova Mgr. Miroslavem Nenutilem a odbornou lektorkou mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách® Hanou Talli Hlubučkovou vyhlášena CENA ADOLFA HEYDUKA pro rok 2019.

Veřejnost může na webových stránkách www.hugonacestach.info nominovat kulturní památky, geologické lokality,technické památky či malá muzea zaměřená na industriální či technické dědictví,které či která jsou podle jejího mínění nejvíce přátelská ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům.

Kulturní památky jsou rozděleny do dvou kategorií – Památky UNESCO a Národní kulturní památky.

Druhou kategorii tvoří památky ostatní, nebo chcete-li památky regionální.

Navrhovat památky do obou kategorií nebo hlasovat můžete na webu: www.hugonacestach.info do 7.3.2020. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.

Do soutěže nelze přihlásit státní a městská muzea.Nominoval nelze ani bývalé hrady, zámky, kláštery a pod, které dnes slouží jako ústavy sociálních služeb, domovy důchodců, domy s pečovatelkou službou, hospice a pod.

V případě geologických lokalit hledáme třeba bývalý důl proměněný ve skanzen, nebo naučnou stezku ke stěnám … I tady platí, že navrhnout nebo hlasovat můžete na webu: www.hugonacestach.info do 7. 3.2020. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.

Hana Talli Hlubučková, hlavní koordinátorka projektu


Datum: 29.04.2019

Cena Adolfa Heyduka za rok 2018 - známe vítěze

Na IV. semináři Památky pro každého Stříbro 2018 byla dne 20. 4. 2018 prezidentem Památkové komory ČR Dr. Václavem Liškou, předsedou stálé senátní komise pro rozvoj venkova Mgr. Miroslavem Nenutilem a odbornou lektorkou mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách® Hanou Talli Hlubučkovou vyhlášena CENA ADOLFA HEYDUKA pro rok 2018.

Veřejnost mohla na webových stránkách www.hugonacestach.info nominovat kulturní památky, geologické lokality, technické památky či malá muzea zaměřená na industriální či technické dědictví, které nebo která, jsou podle jejího mínění nejvíce přátelská ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům.
Do soutěže nelze přihlásit státní a městská muzea. Nominoval nelze ani bývalé hrady, zámky, kláštery a pod, které dnes slouží jako ústavy sociálních služeb, domovy důchodců, domy s pečovatelkou službou, hospice a pod.
V případě geologických lokalit se dal nominovat třeba bývalý důl proměněný ve skanzen, nebo naučná stezku ke stěnám apod. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.

Do čtvrtého ročníku nominovala veřejnost celkem 17 památek a lokalit, do hlasování bylo započítáno celkem 649 platných hlasů. Cenu Adolfa Heyduka za rok 2018 získali:

V kategorii Národní kulturní památky, památky UNESCO :státní zámek Buchlovice, jehož bezbariérové prohlídky pro osoby s pohybovým postižením ocenila veřejnost celkem 57 hlasy.
Z ostatních památek získal cenu hrad Svojanov. Kompletní odstranění bariér při prohlídkách ocenila veřejnost celkem 73 hlasy.

V kategorii geologická lokalita nejvíce přátelská ke zdravotně znevýhodněným pak získal cenu Adolfa Heyduka projekt spolku Ochrana Klokočských skal Tichá stezka Klokočskými skalami, stezka nevídaná s 80 hlasy.

Ze zpřístupnění industriálního dědictví osobám se smyslovým postižením ocenila veřejnost Technické muzeum v Liberci, Ing. Jiřího Němečka 57 hlasy.

Ceněné subjekty cenu převezmou z rukou předsedy Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova pana Miroslava Nenutila na V. semináři Památky pro každého Liberec 2019 v pátek 26.4.2019.

V uplynulých letech cenu Adolfa Hejduka získaly tyto památkové objekty a instituce:

Ročník 2015 - Národní památkový ústav - Květná zahrada v Kroměříži, za projekt Zahrady nevídaná, zahrada neslýchaná,
v kategorii ostatní památky : Měšťanská sladovna v Písku za kompletní bezbariérové zpřístupnění

Ročník 2016 – v kategorii Státní památky a památky UNESCO – Hrad a zámek v Bečově nad Teplou za haptický model relikviáře svatého Maura.
ve druhé kategorii Město Tachov – Tachovský zámek za bezbariérové zpřístupnění objektu

Rok 2017 - V první kategorii. Národní památkový ústav - Státní zámek Kozel za bezbariérové zpřístupnění objektu
a Římskokatolická farnost svatého Václava - Dóm svatého Václava v Olomouci za kompletní bezbariérové zpřístupnění chrámu osobám se zdravotním znevýhodněním.

V kategorii ostatní památky pak návštěvníci ocenili Domov svatého Josefa - Kompletní zpřístupnění Barokního areálu v Žírči osobám s pohybovým postižením

V kategorii geologické lokality si cenu odnesl Hornicko – historický spolek Stříbro za prohlídky královské dědičné stoly Prokop pro osoby nevidomé a slabozraké.

Hana Talli Hlubučková, hlavní koordinátorka projektu


Datum: 04.04.2019

Prosba o kompletaci nominace

Prosíme všechny,který chtějí nominovat památky či lokality na cenu Adolfa Heyduka pro rok 2018, aby specifikovali proč daný subjekt nominují. U prosté nominace "Potštejn" netušíme zda jde o hrad či zámek a proč je objekt nominován. Chybí specifikace např. - "zámek Potštejn prohlídky pro nevidomé" a pod. Památky a lokality bez specifikace budou vyřazeny. Děkujeme


Datum: 30.04.2018

Cena Adolfa Heyduka 2018

Na IV.semináři Památky pro každého Stříbro 2018 byla dne 20.4.2018 prezidentem Památkové komory ČR Dr. Václavem Liškou, předsedou stálé senátní komise pro rozvoj venkova Mgr. Miroslavem Nenutilem a odbornou lektorkou mezinárodního vzdělávacího projektu Hugo na cestách® Hanou Talli Hlubučkovou vyhlášena CENA ADOLFA HEYDUKA pro rok 2018.
Veřejnost může na webových stránkách www.hugonacestach.info nominovat kulturní památky, geologické lokality,technické památky či malá muzea zaměřená na industriální či technické dědictví,které či která jsou podle jejího mínění nejvíce přátelská ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům.

Kulturní památky jsou rozděleny do dvou kategorií – Památky UNESCO a Národní kulturní památky.
Druhou kategorii tvoří památky ostatní, nebo chcete-li památky regionální.
Navrhovat památky do obou kategorií nebo hlasovat můžete na webu: www.hugonacestach.info do 7.3.2019.
Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.

Do soutěže nelze přihlásit státní a městská muzea.Nominoval nelze ani bývalé hrady, zámky, kláštery a pod, které dnes slouží jako ústavy sociálních služeb, domovy důchodců, domy s pečovatelkou službou, hospice a pod.

V případě geologických lokalit hledáme třeba bývalý důl proměněný ve skanzen, nebo naučnou stezku ke stěnám …
I tady platí, že navrhnout nebo hlasovat můžete na webu: www.hugonacestach.info do 7. 3.2019. Z jedné IP adresy lze hlasovat pouze jednou.
Hana Talli Hlubučková, hlavní koordinátorka projektu

Seminar1 (13).jpg

Datum: 24.04.2018

Předchozí 1 2 3 4 5 Další


Novinky

Lípa v Telecím u Poličky je ve finále o Evropský strom roku

Jestli chcete, aby vyhrála dejte jí prosím hlas zde ʕ•ᴥ•ʔ a pošlete tento odkaz dál. Děkuji Hugo

23.02.2022

16.ročník mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku ...

Ahoj všem. Slavnostně vyhlašuji 16.ročník mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku ... tentokrát na téma " Svitky, pergameny, listiny, knih ...aneb jak a na co předkové psali a ...

04.11.2020

14.ročník mezinárodní soutěže Vezmi žlutou barvičku je tady

Srdečně zvu mladé výtvarníky a literáty ke 14. ročníku soutěže Vezmi žlutou barvičku ... na téma: koruny, hřivny, tolary a neb čím se dříve platívalo od roku 1989 zpátky v...

06.03.2018

Zobrazit vše

Medvědí pozvánky

IX.seminář Památky pro každého Kuks 2023 7.6.2023

IX.seminář Památky pro každého Kuks 2023 se uskuteční v prostorách NKP Hospital Kus ve středu 7.6.2023. V rámci semináře proběhne ocenění památek, geologickýh lokalit a...

21.03.2023

VIII.seminář Památky pro každého Svojanov 2022

VIII.seminář Památky pro každého se koná ve čtvrtek 23.6.2022 na hradě Svojanov. Součástí semináře je i předání Ceny Adolfa Heyduka za rok 2021 oceněným památkám a lokalitám.

02.06.2022

Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn

Pro radost malých i velkých milovníků plyšových medvídků a méďů bude opět na hradě Rotštejn v Českém ráji o víkendu 4.-5.6. vystaveno cca 300 medvědiků, část ze soukromé...

02.06.2022

Zobrazit vše

HTML5 a CSS3 valid!FF chrome and IE compatible!